- fabryka nowych możliwości to wspólne przedsięwzięcie organizacji pozarządowych i instytucji działających na terenie Targówka Fabrycznego. Łącząc siły, chcemy skuteczniej działać na rzecz lokalnej społeczności. Działamy na rzecz zbudowania Lokalnego Systemu Wsparcia.

W ramach projektu organizowane są działania dla mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży. Zapraszamy każdego, młodszego i starszego do bezpłatnego udziału w projekcie.

Głównym celem, jaki sobie stawiamy, jest tworzenie warunków potrzebnych do pełnego rozwoju społecznego i intelektualnego dzieci i młodzieży mieszkających na tym obszarze. Jest on realizowany poprzez szereg działań edukacyjnych, animacyjnych i sportowych.

Obecny projekt, realizowany w latach 2015-2017, jest kontynuacją projektu realizowanego w latach 2013-2015.

 

DZIAŁANIA EDUKACYJNE Szkoła Podstawowa nr 58

Są to działania wspierające, realizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego. Oferta skierowana jest do wszystkich uczniów. Składa się na nią indywidualna pomoc edukacyjna, realizowana poprzez program tutorski przygotowany przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury. Inną formą wsparcia jest asystent kulturowy. Obecność takich osób w szkole, do której uczęszczają dzieci imigranckie jest kluczowa, aby mogły one korzystać zarówno z oferty edukacyjnej, jak i odnaleźć się w nowej rzeczywistości kulturowej. Za tę część projektu odpowiedzialna jest Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej.

 

DZIAŁANIA ANIMACYJNE Cafe Sąsiad ul. Ziemowita 16

Fundacja Akademia Innowacji zatrudnia animatora, który współpracuje ze społecznością lokalną oraz Radą Osiedla Targówek Fabryczny na rzecz ożywienia klubu sąsiada. W ramach projektu odbywają się zajęcia dla młodych oraz dorosłych. Zapraszamy zarówno na zajęcia prowadzone w trybie stałym, jak i na wydarzenia jednorazowe.

Więcej informacji o działaniu klubu znajdziecie na stronie www.cafesasiad.pl

 

DZIAŁANIA SPORTOWE

Stowarzyszenie Mierz Wysoko w miesiącach letnich prowadzić będzie zajęcia z frisbee oraz innych sportów miejskich na otwartym powietrzu. Do uczestnictwa w nich zapraszamy młodzież oraz dorosłych mieszkających i pracujących na Targówku Fabrycznym.

 

AKADEMIA RODZICA

Naszymi działaniami obejmujemy nie tylko młodzież, ale również najmłodszych mieszkańców osiedla wraz z rodzicami. Stowarzyszenie Mierz Wysoko prowadzi otwarte spotkania grup zabawowych. Jest to przestrzeń dla rodziców dzieci w wieku 1-3 lata do spędzenia wspólnie czasu w sposób twórczy i edukacyjny oraz do rozmów na temat wspierania rozwoju swoich dzieci. Zajęcia odbywają się w Cafe Sąsiad przy ul. Ziemowita 16.

 

KONTAKT

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.cafesasiad.pl.

Koordynator projektu – Magdalena Szeniawska: tel. 501 792 448,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REALIZATORAMI PROJEKTU SĄ: 

fundacja na rzecz roznorodnosci spolecznej logo fai Stowarzyszenie Praktykow Kultury logo logoMierzWysoko

 

PARTNERAMI PROJEKTU SĄ: 

Szkoła Podstawowa nr. 58 im. T. Gajcego

Rada Osiedla Targówek Fabryczny

Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa

Ośrodek Pomocy Społecznej Targówek

 

 

Projekt My Targówek - fabryka nowych możliwości w latach 2015-2017 został dofinansowany z budżetu m.st. Warszawy

ZNAK PROMOCYJNY FC PL 01